Agent de recrutare

This job has been Expired
Full Time
  • Post Date: aprilie 25, 2019
Descriere job

Candidatul ideal

Obligatoriu studii superioare (Psihologie, Drept, Sociologie sau Asistenta Sociala)

Excelente abilitati de comunicare scrisa si verbala;
Capacitate de planificare, organizare si derularea in paralel a mai multor proiecte de recrutare;
Cunostinte operare PC MSOffice - WORD, EXCEL, navigare internet;
Descrierea jobului

Identifica profilul candidatului in functie de responsabilitatile postului si de cerintele companiei;
Va asigura identificarea nevoii de recrutare, crearea unui plan coerent de actiune, crearea continutului anunturilor
Comunica telefonic cu candidații și informarea acestora despre ofertele de muncă actuale
Acceseaza sursele si canalele de recrutare cele mai eficiente, intocmeste si asigura distribuirea mesajelor si a anunturilor de recrutare;
Organizeaza si desfasoara campanii de recrutare pe teren;
Organizeaza intalniri cu potentialii candidati cu scopul prezentarii oportunitatilor de angajare disponibile;
Va derula in mod continuu procese de recrutare pentru a asigura o baza permanenta de candidati , in vederea asigurarii personalului necesar
Dezvolta baza de date cu informatiile candidatilor disponibili pentru angajare in prezent sau in perspectiva.

BENEFICII:
Pachet salarial atractiv
Plus bonificatii de performanta